Türkiye Tek Yürek
Hizmet Sözleşmesi

Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi

I.

Sözleşmenin Amacı

İş bu sözleşme aşağıda adları yazılı nakliyat firması ve eşya sahibi arasında, firmanın ev eşyalarını alınacak adresten bırakılacak adrese aşağıda belirtilen şartlar doğrultusunda taşınması işleminin gerçekleştirilmesi için düzenlenmiştir.
Taraflar sözleşmenin tamamını okuduklarını, içeriğinin bütünü ile anlaşıldığını ve tüm hükümlerini onayladıklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

II.

Firma

Adı: 

Adresi: 

III.

Eşya Sahibi

Adı Soyadı: 

Eşyanın Alınacağı Adres: 

Eşyanın Bırakılacağı Adres: 

IV.

Genel Maddeler

 • Aksi belirtilmediği sürece tüm eşyaların paketlenmesi, demontajı ve eşyanın bırakılacağı adreste montajının yapılması nakliye firmasına aittir.
 • Evden eve nakliyat esnasında eşyaların hasar görmesi veya tamamen kullanılamaz hale gelmesi durumunda zarar gören eşyanın bedeli taşıma fiyatından düşürülür.
 • Eşyaların bırakılacağı adrese eksik getirilmesi ve kaybolması halinde tüm yükümlülük nakliye firmasına aittir.
 • Evden eve nakliyat firmasının eşyaları belirtilen tarihte teslim etmemesi halinde taşıma bedeli üzerinden 10% gecikme indirimi uygulanacaktır.
 • Taraflar taşıma tarihine 3 (üç) gün kalana kadar bu sözleşmeden cayma hakkına sahiptirler. Taraflardan birinin taşınma tarihine 2 (iki) gün kala cayması halinde taşıma bedelinin 15%’ini, taşıma tarihine 24 saat veya daha az kala cayması halinde ise taşıma bedelin 20%’ini ceza olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Nakliye firması iş bu sözleşmede yazılı herhangi bir şarta uymaması halinde eşya sahibi bu sözleşmeyi iptal etme hakkına sahip olacaktır.
 • Evden eve nakliyat firması eşyaları kazalara karşı 15.000TL değerinde nakliye sigortası ile sigortalayacaktır.
 • Eşyaların kamyona taşınması ve kamyon karayolunda seyir halindeyken eşyalarda meydana gelecek hasarlardan firma sorumludur.
 • Paketlemesini eşya sahibinin yaptığı kolilerde, eğer kolide taşıma sırasında çok belirgin bir yırtık, çökme ve ezilme meydana gelmemiş ise sorumluluk eşya sahibine ait olacaktır.
 • Firmadan talep edilen hizmetler: 

V.

Ödeme Koşulları

Bu sözleşmenin konusu evden eve nakliyat hizmetinin fiyatı  olarak, karşılıklı mutabakatla belirlenmiştir. Bu fiyata KDV dahil değildir.

Ödenen: Yazı ile: 

Kalan: Yazı ile: 

VI.

Yasaklanan Davranışlar

Firma taşımayı  Plakalı veya  Plakalı kapalı kasa araç ile yapacağını beyan etmiştir. Bu sözleşmede adı ve unvanı yazılı nakliye firması bu taşımayı başka bir nakliye firmasına devredemez. Firmanın bu maddeye aykırı davranması durumunda, karşı tarafa taşınma bedelini 15% kadar ceza ödemesini gerekecektir.

VII.

Sözleşmenin Sona Ermesi

İşbu sözleşme evden eve nakliyat firmasının eşyayı hasarsız bir şekilde taşınılacak yeni adrese teslim etmesi, bu sözleşmede belirtilen şekilde yerleştirmesi ve bu adresten ayrılması ile sona erer. Teslimat sırasında eşyalarda hasar tespit edilmesi durumunda bunun bir tutanakla kayıt altına alınması gerekmektedir. Firma bu adresten ayrıldıktan sonra tutanakla tespit edilmemiş hasar talepleri geçersiz olacaktır.
İşbu Sözleşme ‘den doğan veya doğabilecek her türlü ihtilaf hallinde,  Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 • Firma YetkilisiİmzaTaşıma Tarihi
 • Eşya SahibiİmzaTeslim Tarihi